Perlitli Şap

Perlitli Şap

Perlit sıva, zımparalanmış alçıların yalnızca üçte biridir. Ağırlık hafifliği, sıvanın, daha az çaba sarf ederek tam iş günü amacıyla optimum üretim yapmasını sağlar.

Perlit sıva, tedarik zinciri süresince maliyet tasarrufu sağlayarak dünya çapında kullanılır. Hafifliği taşıma, program ve yapısal maliyetlerin azalması manasına gelir ve bir vakitler gürültü, yangın, haşarat ve iklime karşı kusursuz izolasyon sağlar.Kanıtlanmış perlit / kum beton, oluklu mukavva, nervür çelik ya da hücresel çelik zemin üniteleri ve kontrplak alt katlar gibi yapısal formlar üstünde kullanılmaya makuldur ve halı, fayans gibi çok detaylı zemin malzemeleri amacıyla taban olarak makuldir. ve sert ağaçlar.Perlit sıvası çoğu önde gelen mimar, genel müteahhit ve sıva müteahhitleri doğrulusunda kabul görmüş ve süregelen şekilde kullanılmak üzere sayısız benzersiz özelliklere sahiptir.

AVANTAJLARI
Hafiflik: Perlit sıva, zımparalanmış alçıların yalnızca üçte biridir. Ağırlık hafifliği, sıvanın, daha az çaba sarf ederek tam iş günü amacıyla optimum üretim yapmasını sağlar.
Ateşe dayanıklılık: Ulusal kurumlar, üstün yangın koruma ve perlit sıva ateşe dayanıklılığının sağladığı potansiyel maliyet düşürme avantajlarını tanımakta ve bunun avantajlarından yararlanmak amacıyla modernize edilmiş kodlara sahiptir. Laboratuar yangın testleri alçı sahibi olan 4 saat gibi yüksek değerlendirmesi sonuçlandı.
İzolasyon: Perlit, milyonlarca küçücük hava parçacıklarına ve buna bağlı olarak da ısı iletimi kayıplarını azaltan kalıcı yalıtım boşluğuna sahiptir. Perlit sıvaya yüksek ısı yalıtımı sağlar.Daha iyi işlenebilirlik: Perlit sıvası keskinliği, kumla benzer bir işlenebilirliğe sahiptir.
Çatlamaya dayanıklı: Perlit plaster, daha az çatlamayı garanti eden yüksek bir esneklik derecesine sahiptir.
Taban Astarı sıva: Perlit alçı, bütün genel (temel kat) sıva amacıyla makul bir agregadır. Birçok işte sıradan kum sıvasından diğer bir şey yoktur. Çakıl ve kahverengi katlar amacıyla alçı sıva ve çimento ile karıştırılır.
Akustik: Perlit akustik sıva etkili, ekonomik ve cazip bir ses emici sıva olup, rastgele bir vasıflı işçi doğrulusunda ele alınabilir.
Yıkanabilir ve tekrardan dekore edilebilir, makul dayanıklılık gösterir ve tozlanma ve parçalanma olmaksızın normal aşınma ve yıpranmaya dayanabilir.
Beton bloklarda gevşek dolgu yalıtımı amacıyla perlit tüketimi ile beraber , gerçek bir ev enerji verimliliği mümkündür.

Neden Perlit Şapı?

* Üstün ses izolasyonu sağlar.
* Isı tutumu fazlalığından yakıt tasarrufu sağlar.
* Sıcağı ve soğuğu az geçirdiğinden yazın konutlar serin, kışın sıcak kalır.
* Organik madde içermediğinden, Bakteri üretimine engel olur. * Daireniz 10 Ton hafifler.

Şap Hazırlama İşlemi: 1 m3 Standart Perlite, 150-200 kg(3-4 torba) çimento, (Bina iç dış sıvasında kullanılacaksa kireç kullanılmayacak.), 300-350 lt. su.
Sıva Hazırlama İşlemi: 1 m3 Standar Perlit, 200-250 kg(4-5 torba) çimento, (Bina iç dış sıvasında kullanılacaksa kireç kullanılmayacak.), 200-250 lt. su.

Teknik Özellikleri
* 1 m3 harçta iç sıvada 4 torba, dış sıva ve şap’ta 4-5 torba çimento kullanılmaktadır.
* 1 m3 harç ile 1 cm kalınlığında sıvada yüzeye bağlı olarak 75 ~ 80 m2 arası sıva yapılmaktadır.
* 1 m3 harç ile 2 – 2,50 cm kalınlığında sıvada yüzeye bağlı olarak 35 ~ 40 m2 arasısıva yapılmaktadır.

Avantajları
— Binanın ölü yükünü azaltır.HAFİFTİR
—Yangın hemen binanın betonarme ve çelik karkas yapısını direk aleve ve ısıya karşı korur. A1 SINIFI YANMAZ
—Nefes alma özelliği nedeniyle hayat mekânlarında nem oranını düzenler.NEFES ALIR…
—Uygulaması kolaydır.PRATİK…
—Hava şartlarından etkilenmez, binayla beraber yaşlanır.BİNAYLA YAŞAR…
—Binalarda kolon, kiriş ve döşemelerde meydana gelen ısı köprüsünü oluşturmaz. YEKPARE YALITIM SAĞLAR…
—Ses yutucudur yüksek frekanslı sesleri tesirsiz duruma getirir. KUSURSUZ SES YALITIMI…
—Duvar ve sıva işçilik maliyetini düşürür ve vakit kazandırır. EKONOMİKTİR…
—Böcek,Fare,Haşere barındırmaz. KİMYASAL DEĞİL DOĞALDIR…
—İnsan sağlığına zararlı madde içermez. SAĞLIKLI VE KONFORLU YAŞAM ALANI…

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Hemen Ara
Teklif Al !